Tento víkend 2. – 3. prosince zahajujeme zimní sezónu.
Rozjedeme přes 1,5 km sjezdovek a vlek. Na sjezdovkách leží přes 40 cm sněhu.
V prodeji budou tento víkend pouze 2 a 4 hodinové tarify.
Skipasy zakoupíte na místě se slevou -20% oproti ceníku pro tuto zimní sezónu. Zvýhodněné ceny skipasů se slevou -20% jsou platné také pro držitele ResortCard.

 

Sledujte aktuální info na facebooku.

 

 

Garance sněhu a nejmodernější zasněžovací technologie

Resort Hrubá Voda disponuje nejmodernější zasněžovací technologií s více než 40 kusy koncových zařízení, což při délce 3 km sjezdovek představuje úctyhodný arsenál. Více než 2 desítky zasněžovacích děl a 2 desítky tyčí jsou napojeny na 2 zasněžovací nádrže s celkovým objemem 8.000 m3 vody. Dostatečná kapacita vlastních zdrojů vody je pro zasněžování a úspěšný start i průběh zimní sezóny klíčová. Umění vyrobit sníh a pomoci tak přírodě s množstvím přírodní pokrývky na sjezdovkách se v posledních letech ukázalo jako klíčové pro většinu ski areálů v Evropě. Resort na Hrubé Vodě dokáže díky technologické infrastruktuře za ideálních přírodních podmínek vysněžit páteřní sjezdovky během 4-5 dní, všechny sjezdovky o délce 3 km do 15 dnů.

 

Chladné údolí přeje připraveným

Nad veškerou snahu člověka a moderní technologie je to stále příroda, která údává „tempo hry“. Díky strategické poloze celého ski areálu však hrají klimatické podmínky ve prospěch resortu a jeho lyžařům. Proč je tomu tak? Důvodů je hned několik. Chladné údolí kolem protékající řeky Bystřičky zaručuje chladnější klima a optimální vlhkost. Specifické podmínky v místě umožňují efektivnější výrobu sněhu. Společně s moderní technologií značky Supersnow tak dochází k ekonomičtější variantě výroby sněhu a šetrnějšímu hospodaření s vlastními vodními zdroji.

Teplotní rozdíly mezi areálem na Hrubé Vodě a například 20 kilometrů vzdálené Olomouci, jsou často více než 3°C. Tento zdánlivě nepatrný teplotní rozdíl je z pohledu sněhových podmínek zásadní a pro všechny lyžaře na Hrubé Vodě rozhodující při výběru kam se vydat za zimními radovánkami.

 

Podmínky jako na horách

Dalším klíčovým parametrem pro kvalitní lyžování je umístění sjezdovek. I přes nižší nadmořskou výšku ski areálu od 350 do 570 metrů, panují na Hrubé Vodě lyžařské podmínky srovnatelné s horskými středisky. Zdejší tratě jsou orientovány na sever, což společně s chladným a vlhkým klima v uzavřeném údolí pod kopcovitým terénem Nízkého Jeseníku a protékající řekou Bystřicí vytváří klima a podmínky pro lyžování skutečně jako na horách.