O víkendu lyžování na 2 km včetně 4sedačkové lanovky

.
Obě páteřní sjezdovky Áčko i Béčko + spojovací trať budou tuto sobotu a neděli v provozu v celé délce.
Kromě kilometrové rodinné sjezdovky Áčko bude v provozu v plné délce také sportovní Béčko.
Na sjezdovkách leží přes 70 cm sněhu.

V provozu tak budou již 2 km lyžování a chybět nebude ani 4sedačková lanovka + vlek!
Provoz areálu v sobotu i neděli od 9:00 – 16:00.

K dispozici vám bude i půjčovna lyží a snowboardů – objednávky na tel. 587 571 407

Tak si naplánujte víkend na Hrubé Vodě, těšíme se na Vás!

.

VIDEO REPORT

 

Sjezdovka „Áčko“
Kilometrová sjezdovka „Áčko“ zaujme svou délkou, členitostí a šířkou. Kilometrový „hanácký dlouhán“ je nejoblíbenějším mezi rodiny s dětmi a méně zkušenými lyžaři.
Po vysednutí z lanovky se na přehledném náměstíčku s občerstvením a toaletami můžete vydat vstříc pohodové kilometrové jízdě dolů. Prvních 300 metrů odpovídá profilu 🔵 modré, tedy snadné, obtížnosti svahu. Ten pozvolně přechází do 150 metrů dlouhého 🔴 červeného profilu, na kterém vykrojíte už pár parádních oblouků. Spodní polovina sjezdovky se naopak vrací do snadného 🔵 modrého profilu s úctyhodnou délkou 600 metrů a šířkou téměř 100 metrů! Krásná, přehledná a bezpečná jízda na „Áčku“ nadchne nejen méně zkušené lyžaře, ale svou délkou a šířkou také náročnější lyžaře, kteří chtějí na pár jízd zvolnit.
Sjezdovka „Béčko“
V každém areálu najdeme nějakou zajímavou sjezdovku. Ze sjezdovek na Hrubé Vodě bychom vybrali sjezdovku „Béčko“, na které si užijí i nároční lyžaři. Proč? Sjezdovka číslo 2 s názvem „Béčko“ s délkou téměř 900 metrů se porovnává i s delšími sjezdovkami na českých horách a s převýšením 220 metrů mnohé z nich i překonává. A co víc, během své jízdy změní 3krát svůj profil obtížnosti. Zatímco horní část této tratě začíná středně náročným 🔴 profilem, prostředních 200 metrů se promění v perfektní náročnou ⚫️ pistu, která se na posledních 300 metrech rozšíří a prolne do přehledné a snadné 🔵 sjezdovky.  Ze sjezdovky Béčko lze spojovací tratí přejet zpět na Áčko a v klidu dojet zpět ke spodní stanici lanovky.