OSTATNÍ AKTIVITY
RESORT HRUBÁ VODA
Bobová dráha v Resortu Hrubá Voda je CELOROČNÍ AKTIVITOU.

Jedná se o jednu z nejbezpečnějších a nejmodernějších v České republice.

772_b59a2371fc
771_b59a2371fc
LUKOSTŘELBA
Stále větší oblibě se těší lukostřelba. Mezi dětmi i dospělými je lukostřelecká aréna se střelbou do slaměných terčů atraktivním zážitkem.
Střelba je určená pro všechny věkové kategorie. Poloprofesionální vybavení je velmi bezpečné a vhodné i pro malé děti.
Vyzkoušejte i Vy se svou rodinou, zda byste v přírodě či na turnaji dokázali trefit ten správný cíl!
Provozní doba: květen až září
Doba zapůjčení vybavení: 10 min – vybavení k zapůjčení na kase
Věková kategorie: 8 – 99
DĚTSKÁ ZÓNA
Dětská zóna se nachází přímo před restaurací u naší bobové dráhy. Dětská zóna je vybavena jednoduchými atrakcemi pro děti z kvalitního akátového dřeva, které výborně zapadá do krásného prostředí údolí řeky Bystřičky.
Děti se zdarma mohou vyřádit na dětské trampolíně, dřevěných houpačkách, dětské lanovce nebo houpacím koni.
Dětská zóna se nachází v bezprostřední blízkosti letní terasy a posezení. Rodiče tak mají děti na dohled.
625_b59a2371fc
616_b59a2371fc
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1204_ffce56079c
CYKLISTICKÉ VÝLETY

Řeka Bystřice pramení v Nízkém Jeseníku a ze severovýchodní strany přitéká do krajského města Olomouc, kde se vlévá do Moravy. Pozoruhodný kaňon při dolním toku Bystřice kontrastuje rozlehlým nížinám v centrální Hané. Údolím vede železniční trať i cyklotrasa a v úseku mezi Domašovem nad Bystřicí a Hrubou Vodou také pěší naučná stezka. Pro dopravu k výchozímu bodu výletu využijeme vlak vyjíždějící z Olomouce. V případě, že chceme projet celou trasu, vystoupíme v Domašově nad Bystřicí. S menšími a měně zkušenými dětmi doporučujeme vystoupit v některé z dřívějších stanic, protože dále jsou již určité úseky náročnější.

Tato nejkouzelnější ale zároveň i nejnáročnější část celého výletu z Domašova nad Bystřicí do Olomouce není vhodná pro nejmenší děti, jízda s cyklovozíkem bude také problematická. Doporučujeme horská kola. První 3 kilometry po modré turistické značce jsou pro kola nesjízdné, proto je nutné se po 500 metrech z centra obce odpojit od modré značky směrem doprava a držet se neznačené lesní cesty při pravém břehu Bystřice. Za Domašovem se projíždí kolem lomů, cesta je slušná, zpevněná, bez výraznějších stoupání.

Asi po 3 kilometrech se ocitneme na křižovatce s modrou turistickou značkou. Zde doporučujeme odbočku ke skále Malý Rabštýn. Zatočíme doleva (na modrou značku vedoucí z Domašova) a po 400 metrech jsme pod skálou. Kola zde necháme a vyjdeme asi 100 metrů na vyhlídku s pěkným pohledem do údolí. Skály tu využívají horolezci, a tak možná některého uvidíme.

Vrátíme se zpět na křižovatku cest a pokračujeme po modré turistické značce. Kousek za rozcestím u železniční zastávky Jívová se zároveň napojujeme na cyklotrasu 6108. Následně projíždíme kolem Magdalenského Mlýna a Panského Mlýna do Smilova, kde nás čeká kratší prudké stoupání. Později již převážně klesáme, cesta je štěrko-kamenitá. Krátce po zdolání strmého kopce je třeba zvýšené opatrnosti. Sjíždíme po užší cestě a po naší levici je strmé úbočí!

Z Hrubé Vody do Mariánského Údolí se převážně jede z mírného kopečka po vedlejší silnici. Protože je silnice slepá, je zde velmi malý provoz.

Po železniční stanici Hrubá Voda – zastávka vede značená cyklotrasa 6108, odtud dále je to cyklotrasa 6009. V Hlubočkách se cyklotrasa v délce 2 km odpojí od silnice a vede po asfaltové cyklostezce podél řeky.

Tento úsek je téměř celý po cyklostezkách, případně vedlejších ulicích a je zcela po rovině, proto je vhodný i pro malé děti. Do Velké Bystřice je označeno jako cyklotrasa 6009, odtud až do Olomouce jako cyklotrasa 5. Zajímavosti po cestě: zámek Velká Bystřice s informačním centrem, Pomník americkým letcům v Bystrovanech.

Přírodní rezervace Hrubovodské sutě byla vyhlášena v roce 2001 na ploše 92,59 ha. Přírodní rezervace se rozprostírá na svazích pravého břehu řeky Bystřice. Předmětem ochrany je geomorfologicky členitá oblast a přirozené lesní ekosystémy. Jedná se o suťové lesy a společenstva bučin a jedlobučin.

DISCGOLF
Discgolf vychází z pravidel klasického golfu s tím rozdílem, že místo holí a míčku hráč hází létající talíř, který se snaží umístit do discgolfového koše. Koš je ekvivalentem golfové jamky. Hráč, který projde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, se stává vítězem.
Resort Hrubá Voda nabízí devítikošové hřiště, které se nachází k přírodním terénu a na našich sjezdovkách.
Otevírací doba: červen – září
Počet jamek: 9
Pomůcky ke hře: disc, score card s podrobnými pravidly v ceně – disc i pravidla k zapůjčení na kase
Věková kategorie: 
6 – 99
703_b59a2371fc
629_b59a2371fc