OSTATNÍ AKTIVITY
RESORT HRUBÁ VODA
Bobová dráha v Resortu Hrubá Voda je CELOROČNÍ AKTIVITOU.

Jedná se o jednu z nejbezpečnějších a nejmodernějších v České republice.

772_b59a2371fc
771_b59a2371fc
LUKOSTŘELBA
Stále větší oblibě se těší lukostřelba. Mezi dětmi i dospělými je lukostřelecká aréna se střelbou do slaměných terčů atraktivním zážitkem.
Střelba je určená pro všechny věkové kategorie. Poloprofesionální vybavení je velmi bezpečné a vhodné i pro malé děti.
Vyzkoušejte i Vy se svou rodinou, zda byste v přírodě či na turnaji dokázali trefit ten správný cíl!
Provozní doba: květen až září
Doba zapůjčení vybavení: 10 min – vybavení k zapůjčení na kase
Věková kategorie: 8 – 99
DĚTSKÁ ZÓNA
Dětská zóna se nachází přímo před restaurací u naší bobové dráhy. Dětská zóna je vybavena jednoduchými atrakcemi pro děti z kvalitního akátového dřeva, které výborně zapadá do krásného prostředí údolí řeky Bystřičky.
Děti se zdarma mohou vyřádit na dřevěných houpačkách, dětské lanovce nebo houpacím koni.
Dětská zóna se nachází v bezprostřední blízkosti letní terasy a posezení. Rodiče tak mají děti na dohled.
625_b59a2371fc
616_b59a2371fc
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1204_ffce56079c
CYKLISTICKÉ VÝLETY

Řeka Bystřice pramení v Nízkém Jeseníku a ze severovýchodní strany přitéká do krajského města Olomouc, kde se vlévá do Moravy. Pozoruhodný kaňon při dolním toku Bystřice kontrastuje rozlehlým nížinám v centrální Hané. Údolím vede železniční trať i cyklotrasa a v úseku mezi Domašovem nad Bystřicí a Hrubou Vodou také pěší naučná stezka. Pro dopravu k výchozímu bodu výletu využijeme vlak vyjíždějící z Olomouce. V případě, že chceme projet celou trasu, vystoupíme v Domašově nad Bystřicí. S menšími a měně zkušenými dětmi doporučujeme vystoupit v některé z dřívějších stanic, protože dále jsou již určité úseky náročnější.

Tato nejkouzelnější ale zároveň i nejnáročnější část celého výletu z Domašova nad Bystřicí do Olomouce není vhodná pro nejmenší děti, jízda s cyklovozíkem bude také problematická. Doporučujeme horská kola. První 3 kilometry po modré turistické značce jsou pro kola nesjízdné, proto je nutné se po 500 metrech z centra obce odpojit od modré značky směrem doprava a držet se neznačené lesní cesty při pravém břehu Bystřice. Za Domašovem se projíždí kolem lomů, cesta je slušná, zpevněná, bez výraznějších stoupání.

Asi po 3 kilometrech se ocitneme na křižovatce s modrou turistickou značkou. Zde doporučujeme odbočku ke skále Malý Rabštýn. Zatočíme doleva (na modrou značku vedoucí z Domašova) a po 400 metrech jsme pod skálou. Kola zde necháme a vyjdeme asi 100 metrů na vyhlídku s pěkným pohledem do údolí. Skály tu využívají horolezci, a tak možná některého uvidíme.

Vrátíme se zpět na křižovatku cest a pokračujeme po modré turistické značce. Kousek za rozcestím u železniční zastávky Jívová se zároveň napojujeme na cyklotrasu 6108. Následně projíždíme kolem Magdalenského Mlýna a Panského Mlýna do Smilova, kde nás čeká kratší prudké stoupání. Později již převážně klesáme, cesta je štěrko-kamenitá. Krátce po zdolání strmého kopce je třeba zvýšené opatrnosti. Sjíždíme po užší cestě a po naší levici je strmé úbočí!

Z Hrubé Vody do Mariánského Údolí se převážně jede z mírného kopečka po vedlejší silnici. Protože je silnice slepá, je zde velmi malý provoz.

Po železniční stanici Hrubá Voda – zastávka vede značená cyklotrasa 6108, odtud dále je to cyklotrasa 6009. V Hlubočkách se cyklotrasa v délce 2 km odpojí od silnice a vede po asfaltové cyklostezce podél řeky.

Tento úsek je téměř celý po cyklostezkách, případně vedlejších ulicích a je zcela po rovině, proto je vhodný i pro malé děti. Do Velké Bystřice je označeno jako cyklotrasa 6009, odtud až do Olomouce jako cyklotrasa 5. Zajímavosti po cestě: zámek Velká Bystřice s informačním centrem, Pomník americkým letcům v Bystrovanech.

Přírodní rezervace Hrubovodské sutě byla vyhlášena v roce 2001 na ploše 92,59 ha. Přírodní rezervace se rozprostírá na svazích pravého břehu řeky Bystřice. Předmětem ochrany je geomorfologicky členitá oblast a přirozené lesní ekosystémy. Jedná se o suťové lesy a společenstva bučin a jedlobučin.