SINGLETRAILY HRUBÁ VODA
3 km trailů, pohodový modrý a červený flow trail + černá a červená enduro trať + černá jump lajna s velkými skoky pro profi bikery
Singletraily Hrubá Voda

SINGLETRAILY HRUBÁ VODA
již 7 tras s celkovou délkou přes 3 km

  • V resortu najdeme hned 2 flow traily (červený i modrý) mající charakter „flow“, tedy zpevněný a částečně vyhlazený povrch. Zejména modrý flow trail je vhodný i pro méně zkušené bikery. Pro náročnější jezdce je tu červený „tobogán“ plný vysokých klopenek, do kterých se už můžete pořádně opřít. Pro milovníky endura nabízí traily na Hrubé Vodě 2 varianty, a to červenou a černou pasáž určenou pro zkušené enduro jezdce. K dispozici je také skákací pasáž s velkými lavicemi.
  • Horní část všech trailů prochází lesem, ze kterého se po čase dostanete na otevřené travnaté pasáže bývalé sjezdovky.
  • Nahoru vás vyveze vždy vlek se systémem zaháčení za kolo, takže je možné se nechat vyvézt vlekem k horní stanici vleku – v mapě označeno jako vlek „B“.

TRAILY

#1 - modrá obtížnost

MODRÝ FLOW TRAIL

Délka: 1130 m

Překážky: klopené zatáčky, lavice, dvojhrby.

Stručný popis: Modrý trail je určen pro všechny, kteří už mají určitou zkušenost s jízdou na kole, ale v jízdě v terénu jsou spíše začátečníci. Jeho flow charakter vede v mírném klesání. Klopené zatáčky mají dostatečný rádius a výšku a jsou jako stvořené pro všechny jezdce, kteří si troufnou se do klopenky pěkně opřít. Všechny technické prvky, které jsou určeny k přeskoku (lavice, dvojhrby) se dají přejet i v pomalé rychlosti, takže se zde nemusí bát ani bikeparkoví začátečníci.

#2 - červená obtížnost

ČERVENÝ FLOW TRAIL

Délka: 805 m

Překážky: klopené zatáčky, lavice, dvojhrby, výskoky z klopenek, step up, zatočené lavice.

Stručný popis: Červený trail má také flow charakter, takže na něm nenajdete žádné přírodní kořenové, skalnaté pasáže nebo nezpevněné hrabanky. Je určen pro pokročilé bikery, kteří se nebojí menších poletů na skocích. Najdete zde lavice dvojhrby a step up, ale tak jako na modrém trailu i zde lze všechny prvky přejet bez skákání. Technicky těžší jsou skoky přes lavice v některých zatáčkách, kdy je nutné trefit správnou stopu nebo točit skok při poletu. Vše jde ale nacvičit v menší rychlosti a postupně se zdokonalovat.

#3 - červená obtížnost

TOBOGÁN

Délka: 400 m

Překážky: vysoké klopenky, dvojhrby, step downy.

Stručný popis: Rychlá sjezdová trať se spoustou klopených zatáček a skoků. Povrch trailu je zpevněný, ale hliněný s kameny nebo kamennými pasážemi. Veškeré skokové překážky se dají přejet v pomalé rychlosti.

#4 - červená obtížnost

ENDURO ROT

Délka: 80 m

Překážky: menší přejezdy nebo skoky přes kameny, hliněná hrabanka

Stručný popis: Přírodní, méně náročný trail. Jeho povrch je hliněná hrabanka s místy přejezdem nebo menším skokem přes kameny.

#5 - černá obtížnost

ENDURO SCHWARTZ

Délka: 330 m

Překážky: malé dropy, kořeny, kameny, prudké sjezdy.

Stručný popis: Tato ryze přírodní trasa je určena pro zkušené enduro jezdce, kteří se vyžívají v jízdě po neupravených lesních stezkách. Na trailu naleznete hliněný podklad, místy s kořeny a kameny, dále pak prudké sjezdy, odkloněné pasáže nebo technické průjezdy. Je zde i několik malých dropů, které se ale dají objet.

#6 - černá obtížnost

JUMP LAJNA

Délka: 100 m

Překážky: lavice

Stručný popis: Na poslední části červeného trailu lze odbočit a pokračovat v poletech na čtyřech velkých lavicích. Tato část je určena už pro zkušené bikery.

#7 - černá obtížnost

DOWNDURO

Délka: 250 m

Překážky: hnědý hliněný podklad, kořeny, kameny, kamenná pole, prudké sjezdy.

Stručný popis:  Černý přírodní trail. Tato endurová trasa je určena pro velmi zkušené jezdce, kteří se ještě více vyžívají v jízdě po neupravených lesních stezkách. Na trailu naleznete hliněný podklad, místy s kořeny a kameny, dále pak prudké sjezdy a zatáčky nebo technické průjezdy přes kamenné pole.

MAPA SINGLETRAILY HRUBÁ VODA

PRAVIDLA A POKYNY

  • Flow traily svým povrchem nepřipomínají vyžehlené a dokonale vyhlazené traily. I přes úpravu povrchu trailů mají trasy řadu pasáží a míst, kde je nutné dbát zvýšené opatrnosti a pozornosti!
  • K úrazu může dojít kdykoliv, zejména při první jízdě! Projeďte si při první zkušenosti trasu velmi opatrně a seznamte se s vlastnostmi trailu, než se pořádně rozjedete.
  • Všichni návštěvníci SINGLETRAILY HRUBÁ VODA jsou povinni dodržovat nastavená pravidla provozovatele. Pravidla jsou upravena v PROVOZNÍM ŘÁDU.
  • Vstup do trailů je PĚŠÍM návštěvníkům PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN. Traily jsou určené POUZE pro cyklisty, jezdce, nikoliv pro pěší! Při střetu jezdce a pěšího turisty hrozí nebezpečí vážných úrazů!
  • PSI či jiná zvířata návštěvníků NESMÍ být z bezpečnostních důvodů v blízkosti trailů BEZ VODÍTKA.

Děkujeme za dodržování pravidel. Je to kvůli vaší bezpečnosti.

VIDEO